Czy klimat na Dominikanie może pogorszyć stan mojej skóry?

Witam, we wrześniu lece na Dominikanę czy klimat tam panujący może wywołać pogorszenie stanu skory twarzy , trądzik itp ? Ogólnie mam sucha ale odkąd pije kolagen jest duża poprawa .

Dzień dobry, sucha skóra ma osłabione funkcje płaszcza lipidowego, przez co jest szczególnie narażona na utratę wody. Przy właściwej pielęgnacji (nawilżenie, wzmocnienie warstwy ochronnej oraz zapobieganie nadmiernej utracie wody) skóra nie powinna ulec pogorszeniu. Wśród substancji aktywnych w kosmetykach warto poszukać: witaminy C, witaminy E, prowitaminy B5, alantoiny, trójglicerydów, ceramidów, kwasu hialuronowego. Powinna Pani pamiętać także o odpowiednim zabezpieczeniu skóry kremem z filtrem. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.