Sucha skóra po kąpieli

Po kąpieli gorącej w wannie strasznie suszy mnie ciało w sensie skóra na plecach rzadko na klacie. Kiedyś byłem na basenie w saunie wychodząc miałem na całym ciele na gorze czerwone kropki. Czy to oznacza ze mam mało wapnia? Pije dwa razy dziennie kapsulki które w szklance się musuja i wypije i nie widzę poprawy od 2 tyg. Czy jest coś na to bez recepty?

Dzień dobry,
sugerowałabym zrezygnowanie z gorących kąpieli, które same w sobie mogą oddziaływać w opisany przez Pana sposób na Pańską skórę. Poza tym częsty kontakt skóry z silnymi substancjami myjącymi może uszkadzać i wypłukiwać lipidy ochronne. Proszę spróbować nawilżać skórę po kąpieli balsamem do ciała zawierającym np. kwas hialuronowy, kolagen, pantenol, ceramidy.
W razie ewentualnych pytań, proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.