Sucha skóra a częste mycie rąk

Witam mam pytanie, ponieważ zawsze lubię mieć czyste dłonie myje je często ale zawsze kiedy je czymś ubrudzę mam problem czasami z wysuszaniem się skóry czy sucha skóra może być objawem mycia rąk ? Jak rozpoznać czy nie myje się ich zbyt często ?

Witam serdecznie,
częste mycie rąk, zwłaszcza mydłem w kostce i gorącą wodą powoduje usuwanie ochronnej warstwy lipidów ze skóry czego efektem jest właśnie skłonność do suchości skóry, a z czasem nawet podrażnień. W związku z tym proponuję stosować po umyciu krem nawilżający lub odżywczy do rąk w zależności od nasilenia suchości skóry.

Pozdrawiam,
ES