Sucha i twarda skóra na twarzy i czole

Borykam się z problemem suchej, twardej i czerwonej skóry na twarzy i czole. Pomijając kwestię cery naczyniowej na policzkach, cała skóra twarzy i czoła jest "niezdrowa": policzki są suche, rumieniowate, palące i twarde (wrażenie jakby skóra tu była "zatkana" i nie oddychała), natomiast na czole skóra też jest zgrubiała i swędzi. Próbowałem różnych metod jak: unikanie mydła i oliwy (wysuszają), kremy nawilżające, na rumień... ale bez efektu. Jak można kompleksowo podejść do tego problemu?

Przyczyn takiego stanu skóry może być wiele: nieprawidłowa pielęgnacja, brak witamin, czy nawet odmrożenie na mrozie.
Proszę spróbować wykonać peeling enzymatyczny w celu pozbycia sie warstwy rogowej, a potem nałożyć krem ( nie wiem jakie były stosowane wcześniej) np. Bioderma Cicabio, krem, regenerująco-łagodzący lub Avene Cicalfate – antybaketyjny krem regenerujący. Skórę prosze myć żelami bez SLS, może być np. żel dla dzieci Babydream z Rossmana, który na pewno nie podrażni Pana cery.Jest naprawdę delikatny.
Najważniejsza jest systematyka- proszę krem nakładać kilka razy dziennie.
Przed wyjściem na dwór proszę skórę smarować kremem ochronnym.
Jeśli nie będzie poprawy wskazana jest wizyta u kosmetologa lub dermatologa.

Witam serdecznie,
w takiej sytuacji polecam zastosowanie dermokosmetyków - emolientów, które zmiękczają skórę, nawilżają, tworzą barierę ochronną i są idealne przy świądzie, podrażnieniu, zaczerwienieniu itp. Polecam np. produkty Emolium, Cerko, Iwostin Sensitia - potzrebny będzie produkt do mycia i krem barierowy.

Pozdrawiam,
ES

Polecam odwiedzić dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej- na rumień i pieczenie można wykonać serię zabiegów laserowych IPL na wyciszenie rumienia, złagodzi ten zabieg tez uczucie pieczenia skóry, oraz wykonać peeling migdałowy.Lekarz dobierze odpowiednią terapię lekową i kosmetykową dla skóry.Do mycia twarzy polecam płyny micelarne.