Jak nawilżać skórę i dobrać odpowiedni krem?

Witam serdecznie. Od kiedy pamiętam mam problem ze skórą twarzy. Nigdy nie stosowałam żadnych kremów, gdyż po każdym strasznie szczypie mnie buzia. Jedyny jak dotąd krem jaki nie wywołał u mnie podrażnienia to różowy krem bambino dla niemowląt. Jednak zawiera on talk i chyba nie nadaje się dla mnie gdyż skórę mam ostatnio bardzo suchą, szczególnie w okolicach ust, nosa i czoła. Jak mam w takim razie nawilżać skórę i jak dobrać dla siebie krem nie stosując metody "chybił-trafił" ? Pozdrawiam N.

Z pewnością powinna Pani udać się na konsultację do specjalisty, który przede wszystkim oceni typ skóry i zaleci odpowiednią pielęgnację i być może leczenie. W przypadku skóry wrażliwej, przesuszonej, nawilżające dermokosmetyki z apteki będą lepszym wyborem niż kremy zakupione w drogerii. Ponadto podczas wizyty u lekarza oraz w aptece może Pani otrzymać próbki preparatów aby móc wypróbować odpowiedni dla Pani kosmetyk. Bardzo ważne jest nawilżanie skóry również "od środka" pijąc odpowiednie ilości wody. Przy kremach nawilżających warto zwrócić uwagę na te, które zawierają kwas hialuronowy, silnie wiążący wodę w komórkach.

Witam serdecznie,
przy dużej suchości skóry i tendencji do szczypania proponuję zastosować jakiś emolient, czyli dermokosmetyk o specjalnych właściwościach zmiękczających, nawilżających i łagodzących. Polecam np. krem do twarzy Cerko, Emolium lub Iwostin Sensitia.

Pozdrawiam,
ES

polecam linię dermokosmetyków ATODERM marki BIODERMA dostępne w dobrych aptekach , jednak wskazana jest wizyta u specjalisty ( dermatolog, kosmetolog )celem oceny stanu skóry oraz postawienia odpowiedniej diagnozy