Czy 3 miesiące po zakończonej kuracji Aknenormin można przestać nawilżać twarz preparatem Avene Cleanacne Hydra?

Czy 3 miesiące po zakończonej kuracji Aknenromin można przestać nawilżać twarz preparatem Avene Cleanacne Hydra? Skóra bardzo się przetłuszcza, robi się dużo zaskórników i małych wyprysków, a stosowanie w/w kremu powoduje, że jeszcze bardziej się świecę i mam wrażenie jakbym miał jeszcze większą warstwę tłuszczu na twarzy. Ponadto od teraz zaczynam stosowanie rano Skinoren, wieczorem Differin (żel).

Oczywiście może Pani odstawić krem nawilżający Avene i dobrać inny, który bardziej pasuje do Pani skóry (proszę szukać kremów profesjonalnych np. firmy Galderma). Proszę również pamiętać, że przy tej nowej kuracji musi Pani używać kremów z filtrem i najlepiej unikać ekspozycji na słońce.

Po kuracji efekt na pewno jest bardzo dobry, ale skłonność do nadprodukcji łoju zostaje. Dlatego trzeba pamiętać o prawidłowej pielęgnacji: oczyszczanie + nawilżanie. Z nawilżających kremów jest cała gama dermokosmetyków, z których można wybrać inny krem, który skutecznie nawilży skóre przy obecnej kuracji,