Zapytaj lekarza

7 3 2 , 7 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy 3 miesiące po zakończonej kuracji Aknenormin można przestać nawilżać twarz preparatem Avene Cleanacne Hydra?

Czy 3 miesiące po zakończonej kuracji Aknenromin można przestać nawilżać twarz preparatem Avene Cleanacne Hydra? Skóra bardzo się przetłuszcza, robi się dużo zaskórników i małych wyprysków, a stosowanie w/w kremu powoduje, że jeszcze bardziej się świecę i mam wrażenie jakbym miał jeszcze większą warstwę tłuszczu na twarzy. Ponadto od teraz zaczynam stosowanie rano Skinoren, wieczorem Differin (żel).
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Epidemiologia atopowego zapalenia skóry

W ostatnim czasie coraz więcej osób zgłasza się do lekarzy z objawami AZS. Profesor Jacek Szepietowski wypowiada się na temat epidemiologii atopowego zapalenia skóry.

Oczywiście może Pani odstawić krem nawilżający Avene i dobrać inny, który bardziej pasuje do Pani skóry (proszę szukać kremów profesjonalnych np. firmy Galderma). Proszę również pamiętać, że przy tej nowej kuracji musi Pani używać kremów z filtrem i najlepiej unikać ekspozycji na słońce.

0

Można zmienić krem nawilżający na inny o lekkiej konsystencji, nie zatykający porów skóry. Polecam Krem Obagi hydrate.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Po kuracji efekt na pewno jest bardzo dobry, ale skłonność do nadprodukcji łoju zostaje. Dlatego trzeba pamiętać o prawidłowej pielęgnacji: oczyszczanie + nawilżanie. Z nawilżających kremów jest cała gama dermokosmetyków, z których można wybrać inny krem, który skutecznie nawilży skóre przy obecnej kuracji,

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy