Czy mogę stosować krem nawilżający IWOSTiN PURRITIN REHYDRIN na zastosowany wcześniej antybiotyk Duac?

Czy mogę stosować krem nawilżający IWOSTiN PURRITIN REHYDRIN na zastosowany wcześniej antybiotyk Duac? Farmaceutka w aptece poleciła mi ten sposób by uniknąć wysuszenia skóry, ale nie jestem pewna czy nie zakłóci to działania antybiotyku lub nie spowoduje skutków ubocznych po takiej mieszance.

Witam

Lek Duac jest preparatem, który bardzo wysusza skórę. Według charakterystyki tego produktu wysuszenie pojawia się częściej niż u 1 na 10 pacjentów więc jak najbardziej warto stosować krem nawilżający, który będzie łagodził te nieprzyjemne efekty. IWOSTiN PURRITIN REHYDRIN jest dobrym dermokosmetykiem. Warto jednak pamiętać aby na oczyszczoną skórę nakładać najpierw antybiotyk (Duac), a dopiero później gdy się wchłonie lek nałożyć krem nawilżający, a nie na odwrót (wtedy krem może osłabić wchłanianie antybiotyku). Proszę też uważać na promieniowanie UV, ponieważ lek jest fotouczulający

Pozdrawiam