Problem z łuszczeniem się skóry twarzy

Witam. Mam problem z łuszczeniem się skóry twarzy, trwa to już pół roku. Problem nasila się zaraz po umyciu twarzy i oprócz widocznego łuszczenia i popękania skóry dodatkowo jeszcze piecze( najbardziej w okolicy ust oraz brody). Stosuje kremy głęboko nawilżające, próbowałam tez złuszczać skórę kosmetykami ale bez efektu. Mam umówioną wizyte u dermatologa ale dopiero na maj ,więc jeszcze długi czas muszę borykać sie z tym problemem a nie ukrywam jest on dosc uciazliwy.

Nie napisała Pani czym jest myta twarz- jeśli wodą i mydłem to proszę odstawić natychmiast i zastosować płyn micelarny lub tonik, może Pani wykonać w domu peeling enzymatyczny, a u kosmetyczki peeling kawitacyjny. Proszę również nie tylko nawilżać skórę ale i natłuszczać np. cicabio z Biodermy lub cicaplast z La roche posay.