Czy laserowe usuwanie zaskórników jest skuteczne?

Słyszałam ostatnio o metodzie gdzie zaskórniki usuwa się laserem. Chciała bym wiedzieć jakie daje to rezultaty? Mam pełno ich na czole policzkach i brodzie (używałam wielu kosmetyków aby się ich pozbyć tzn. żele, kremy, maseczki itp. zażywałam tabletki i nic nie pomogło. Jaka jest cena takiego zabiegu?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Zaskórniki można podzielić na otwarte i zamknięte ( różnią się między sobą wyglądem- pierwsze ciemne, drugie białe). Oba typy mogą być usuwane za pomocą lasera.
Najczęściej zabieg wymaga powtórzeń a jego koszt wynosi kilkaset złotych - cena zazwyczaj określana jest po konsultacji i określeniu zasięgu zmian.

Metoda jest najczęściej skuteczna a zmiany w danym miejscu nie pojawiają się ponownie. Gwarancji że zmiany nie pojawią się w innych miejscach nie ma. Zabieg jest bezpieczny, prawie bezbolesny, po wykonaniu przez kilka dni mogą wystąpić strupki, zaczerwienienie.
Najlepiej gdy wykonywany jest przez doświadczonego lekarza w sprawdzonym gabinecie.

Pozdrawiam.

Na zaskórniki najczęściej stosuje się zabiegi: -peeling medyczny -peeling kawitacyjny -mikrodermabrazja wszystkie te zabiegi można połączyć z odpowiednio dobraną do rodzaju skóry maską.

W domu polecam przemywać twarz płynem micelarnym, stosować regularnie peeling enzymatyczny, żel do mycia twarzy np. Bioderma lub La roche posay effaclare gel mouusant.Prosze stosować kremy nawilżające o lekkiej konsystencji