Jakie produty są najlepsze na zaskórniki?

O jakie produkty mogę pytać w aptece które zlikwidują zaskórniki na mojej buźce, a nie wysusza skóry?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

W przypadku cery ze skłonnością do powstawania zmian trądzikowych konieczna jest długotrwała, systematyczna oraz odpowiednio dobrana pielęgnacja cery.

W aptekach oraz drogeriach dostępne są bardzo liczne produkty przeznaczone do skóry z takimi właśnie problemami. Konieczny jest indywidualny dobór kosmetyków. Nie zawsze ten sam preparat jest tak samo skuteczny u różnych osób. Nie da się przewidzieć jaka będzie reakcja i efekt w danym przypadku.

Warto również rozważyć wizytę u kosmetyczki, ewentualnie jeżeli problem jest znacznie nasilony u dermatologa.
Na naszym portalu znajduje się wiele ciekawych informacji między innymi na temat pielęgnacji, odżywiania czy przyczyn trądziku.

Pozdrawiam.

Na zaskórniki najczęściej stosuje się zabiegi: -peeling medyczny -peeling kawitacyjny -mikrodermabrazja wszystkie te zabiegi można połączyć z odpowiednio dobraną do rodzaju skóry maską.

W domu polecam przemywać twarz płynem micelarnym, stosować regularnie peeling enzymatyczny, żel do mycia twarzy np. Bioderma lub La roche posay effaclare gel mouusant.Prosze stosować kremy nawilżające o lekkiej konsystencji