Jak radzić sobie z wągrami na twarzy?

Witam mam cere tlusta i czesto tworza mi sie zaskorniki na twarzy i wagry na nosie bylem na mikrodermabrazji jak mam pielegnowac cere i skure na nosie aby wagry niepowrucily jakie dokladnie produkty sa najlepsze jaka mascia , tonikiem , pilingiem? I jak zwezic te dziurki po wagrach na nosie ? Prosze o porade

Witam Pana,

Jeśli poza powszechnie występującymi ,,wągrami" cera jest łojotokowa ( ,,świeci się") i pojawiają się pojedyncze zmiany zapalne polecam do stosowania produkty z zawartością kwasu salicylowego ( tonik i krem). Zakupi je Pan w aptece lub u kosmetologa w gabinecie.
Dla spłycenia poszerzonych ujść mieszków włosowych polecam wykonanie serii peelingów z użyciem kwasu salicylowego lub pirogronowego.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Jeśli ma Pani problem z doborem odpowiednich preparatów do swojego rodzaju cery najlepiej udać się na konsultację ze specjalistą. Dobierze on pielęgnacje domową dedykowaną do Pani problemu z cerą oraz zaproponuje zabiegi, które będą w stanie poprawić wygląd skóry. Natomiast ważne jest systematyczne złuszczanie martwego naskórka, które zapobiegać będzie powstawaniu nowych zaskórników.

Pozdrawiam serdecznie.

Najlepiej udać się na konsultację do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej i po zbadaniu i obejrzeniu stanu skóry lekarz dobierze odpowiednie preparaty i zabiegi. Najczęściej na zaskórniki stosowane są zabiegi peelingów medycznych, peeling kawitacyjny. Przy wyborze kosmetyków warto kierować się tym aby były one prawidłowo dobrane d rodzaju cery, o lekkiej konsystencji .