Jak odbudować płaszcz lipidowy skóry twarzy?

Uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie, jak odbudować płaszcz lipidowy skóry twarzy, jeśli konsekwentna pielęgnacja kosmetykami do oczyszczania cery wrażliwej i stosowanie kremów nie przynosi rezultatu. Skóra reaguje podrażnieniem na wszelkie preparaty, a niekiedy nawet na przegotowaną wodę. Czy jakieś profesjonalne zabiegi mogą być ratunkiem? Jeśli tak, to jakie. Dziękuję i pozdrawiam.

Dzień dobry

Płaszcz ochronny skóry trzeba wspomagać poprzez stosowanie kosmetyków działających kompleksowo (a więc wpływających jednocześnie na wszystkie naturalne czynniki chroniące skórę przed utratą wilgoci), dobranych pod kątem właściwych formuł nawilżających. Polecam Panu odwiedzenie gabinetu kosmetologa który zdiagnozuje skórę i pomoże Panu dobrać odpowiednio skomponowany preparat ochronny.

Wśród najważniejszych substancji czynnie wpływających na zatrzymanie wody w skórze należy wymienić: glikole, węglowodany, glicerynę, odtworzony Naturalny Czynnik Nawilżający (NMF – Natural Moisturizing Factor) i poszczególne jego składniki, takie jak mocznik, kwas mlekowy, aminokwasy.

Ponadto, skórze służą również hydrolizaty białek (kolagenu i elastyny), które tworzą zewnętrzną warstwę okluzyjną (rozpuszczalną w wodzie).
Do dobroczynnych substancji należą również: kwas hialuronowy, kwasy AHA, wazelina, parafina, skwaleny, woski, lanolina, alkohole tłuszczowe, oleje roślinne, które budują film lipidowy na powierzchni naskórka, a także ceramidy i kwasy tłuszczowe (wnikają w warstwę międzykomórkową lipidów).

pozdrawiam serdecznie

IJ