Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pielęgnować cerę trądzikową?

cera trądzikowa to problem nie tylko nastolatek. Nieestetyczne krostki pojawiają się również u osób po trzydziestce. Jak dbać o taką cerę? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Dzień dobry

Warto przynajmniej raz w życiu udać się do profesjonalisty. Kosmetolog ma wiedzę dotyczącą składników kosmetycznych w kremach. Po ocenie Pani skóry zaproponuje taki preparat który uzupełni braki w Pani skórze i będzie działał profilaktycznie - przeciwzmarszczkowo.

Wśród składników preparatów kosmetycznych które polecam dla skór dojrzałych znajdują się: glikole, węglowodany, gliceryna, odtworzony Naturalny Czynnik Nawilżający (NMF – Natural Moisturizing Factor) i poszczególne jego składniki, takie jak mocznik, kwas mlekowy, aminokwasy.

Ponadto, skórze dojrzałej służą również hydrolizaty białek (kolagenu i elastyny), które tworzą zewnętrzną warstwę okluzyjną (rozpuszczalną w wodzie), kwasy AHA.

Bardzo popularnym i dobrym nawilżaczem jest kwas hialuronowy, oleje roślinne również działają korzystnie na skórę, ponieważ odżywiają, regenerują, chronią przed negatywnym wpływem środowiska.

pozdrawiam serdecznie

IJ

0

Dzień dobry, polecam udać się na konsultacje do kosmetologa, który po obejrzeniu skóry dobierze odpowiedni produkt ze składnikami odpowiednimi do Pani skóry. W zależności od tego czy skóra jest sucha, tłusta a może naczyniowa będą to inne produkty. Kosmetolog pomoże dobrać nie tylko krem, ale i inne kosmetyki które są bardzo ważne w codziennej pielęgnacji.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy