Czy picie kolagenu mogłoby mi pomóc?

Witam, Jestem 29-letnią kobietą. Parokrotnie leczyłam trądzik izotretinoiną, która mocno wysuszała mi skórę. Pomimo nawilżania zauważyłam na twarzy pewną zmarszczkę, która na pewno pogłębia się wraz z wiekiem, natomiast chciałabym wiedzieć, czy jest ona jeszcze od usunięcia lub spłycenia metodami innymi niż botoks czy ewentualnie nici? To zmarszczka idącą pionowo od skrzydełka nosa, poprzez kącik ust, a poniżej ust. Czy np. Picie kolagenu o małej cząsteczce mogłoby w jakiś sposób pomóc ?

Dzień dobry,

Suplemtacja kolagen na skórę nie działa. Kolagen zostaje rozłożony przez kwasy żołądkowe zanim mogłby wywołać w skórze jakie kolwiek działania. Suplementacja kolanem działa na stawy, nie na skórę. To co działa na skórę podczas suplementacji kolegenem to aminokwasy, które nie ulegają rozłożeniu przez kwasy żołądkowe. Istnieją techniki odmładzania inne niż botox czy wypełniacze, które dają bardzo dobre, bezpieczne i naturalne efekty odmłodzenia skóry.

Pozdrawiam

Justyna Sobczyńska

Flawless skin

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety bez dokładnego obejrzenia tej zmarszczki trudno określić jaka metoda będzie odpowiednia. Zachęcamy do konsultacji z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej, który będzie mógł ocenić stan i głębokość zmarszczki i na tej podstawie dobrać skuteczny i najlepszy sposób na pozbycie się jej.

Wśród metod wymienia się chociażby zabieg z wykorzystaniem żelu z kryształkami wapnia, którego efekty utrzymują się przez rok lub dłużej oraz zabiegi laserowe, które podgrzewając skórę ułatwiają wytwarzanie kolagenu i elastyny. Więcej na temat możliwych metod usuwania zmarszczek można przeczytać na naszym portalu:

https://uroda.abczdrowie.pl/usuwanie-zmarszczek

Warto także zapoznać się z odpowiedziami ekspertów abcZdrowie na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-sa-skuteczne-metody-na-usuniecie-blizn-i-zmarszczek

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaki-zabieg-na-splycenia-i-usuniecie-glebokich-zmarszczek

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.