Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pierwsza pomoc - oparzenia słoneczne

Witam serdecznie, jeśli myśli Pani o spłyceniu widocznych już na skórze zmarszczek, polecam odwiedzić lekarza medycyny estetycznej.Na konsultacji lekarz obejrzy stan skory i doradzi zabiegi; kwas hialuronowy, botox, nici, mezoterapia.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Witam. Kolagen przyjmowany doustnie nie będzie miał widocznego wpływu na zmarszczki. Starzenie się skóry przebiega na wielu etapach. Najlepszym sposobem będzie konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który dobierze Pani odpowiedni program zabiegowy.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Trzeba wziąć pod uwagę w jakim stopniu kolagen czy koenzym Q, przyjmowane doustnie wchłonie się do krwi i przeniknie do skóry a także na ile podawany na skórę, w formie kremu, jest w stanie przeniknąć do głębokich warstw skóry. Może wpłynie na poprawę nawilżenia skóry, ale nie opóźni procesu starzenia. Metody, które nie tylko przyniosą natychmiastowy efekt ale i mają udowodnione działanie w opóźnianiu procesu starzenia (poprzez pobudzanie syntezy naszego wewnętrznego kolagenu czy kwasu hialuronowego i elastyny) to zabiegi z wykorzystywaniem kwasu hialuronowego, aminokwasów, peptydów i czynników wzrostu, przeprowadzane w przez doświadczonych lekarzy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy