Czy kwas z mezoterapii może być podany w zmarszczkę?

Prosze Panstwa, wiem, ze pytanie bylo juz zadane niedawno, jednak ja rowniez chcialabym sie dowiedziec czy kwas z mezoterapii moze byc podany w zmarszczke, tak mi proponuje lekarz aby podac sam kwas z mezoterapii i ja odbudowac, jednak bardzo obawiam sie efektu zgrubienia pod skora i asymetrii gdyz nie wiem czy ten kwas moze btc tak uzyty.

Witam wszystko zależy jaki jest to rodzaj kwasu, jak głęboka jest zmarszczka i w którym jest miejscu umiejscowiona. Lekarz który wykonuje zabieg i jest specjalistą w swej dziedzinie najlepiej pani doradzi widząc Pani skórę.

Zakładam, że pisze Pani o kwasie hialuronowym. Kwas hialuronowy używany do mezoterapii jest z reguły nieusieciowany o niskich właściwościach elastyczności i zdolności unoszenia tkanek. Służy głównie do odświeżenia skóry i nawodnienia jej (przyciąga wodę). Oczywiście można podać taki kwas w zmarszczkę ale tylko w celu odświeżenia/nawilżenia skóry a nie w celu wypełnienia zmarszczki (wypchnięcia).

Ideą mezoterapii jest pobudzenie kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego do produkcji, czyli odmłodzenie i zagęszczenie skóry. Podanie preparatu w zmarszczkę zadziała dokładnie tak samo, tyle,że jej nie wypełni, ponieważ kwas stosowany w tych preparatch jest nieusieciowany tzn. szybko się wchłania, gdyz jego zadaniem jest stymulacja skóry a nie wiązanie się z jej elementami budulcowymi jak to ma miejsce w przypadku usieciowanych wypełniaczy.