Czy kwas z mezoterapii może być podany w zmarszczkę?

Prosze Panstwa, wiem, ze pytanie bylo juz zadane niedawno, jednak ja rowniez chcialabym sie dowiedziec czy kwas z mezoterapii moze byc podany w zmarszczke, tak mi proponuje lekarz aby podac sam kwas z mezoterapii i ja odbudowac, jednak bardzo obawiam sie efektu zgrubienia pod skora i asymetrii gdyz nie wiem czy ten kwas moze btc tak uzyty.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Usuwanie blizn potrądzikowych

Trądzik to zmora wielu młodych osób. Może szpecić twarz przez długie miesiące, a nawet lata. Po trądziku mogą pozostać nieestetyczne blizny. Jak można je usunąć? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Witam wszystko zależy jaki jest to rodzaj kwasu, jak głęboka jest zmarszczka i w którym jest miejscu umiejscowiona. Lekarz który wykonuje zabieg i jest specjalistą w swej dziedzinie najlepiej pani doradzi widząc Pani skórę.

0

Zakładam, że pisze Pani o kwasie hialuronowym. Kwas hialuronowy używany do mezoterapii jest z reguły nieusieciowany o niskich właściwościach elastyczności i zdolności unoszenia tkanek. Służy głównie do odświeżenia skóry i nawodnienia jej (przyciąga wodę). Oczywiście można podać taki kwas w zmarszczkę ale tylko w celu odświeżenia/nawilżenia skóry a nie w celu wypełnienia zmarszczki (wypchnięcia).

0

Ideą mezoterapii jest pobudzenie kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego do produkcji, czyli odmłodzenie i zagęszczenie skóry. Podanie preparatu w zmarszczkę zadziała dokładnie tak samo, tyle,że jej nie wypełni, ponieważ kwas stosowany w tych preparatch jest nieusieciowany tzn. szybko się wchłania, gdyz jego zadaniem jest stymulacja skóry a nie wiązanie się z jej elementami budulcowymi jak to ma miejsce w przypadku usieciowanych wypełniaczy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty