Przeciwwskazania do zabiegu likwidacji zmarszczek kwasem hialuronowym

Mama cierpi na kolagenoz a chciałaby pozbyć się zmarszczek za pomocą oszczykiwania kwasem hialuronowym usieciowanym. Czy są jakieś przeciwwskazania ku temu? Ponieważ chciałam jej zrobić prezent urodzinowy a nie bardzo wiem czy mogę?dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Niestety jest to choroba z autoagresji a to w dużym stopniu uniemożliwia przeprowadzenie takiego zabiegu.
Myślę jednak, że mogłybyśmy zastosować Regeneris - czyli wypełnienie zmarszczek za pomoca preparatu zrobionego z osocza własnej krwi.
Zorientuję się, doczytam i odpowiem Pani na 100% w dniu dzisiejszym.

Serdecznie pozdrawiam

Witam serdecznie
W przypadku kolagenozy podawanie kwasu hialuronowego jest niewskazane, może spowodować zaostrzenie choroby, jak również powikłania miejscowe. Można zastosować zabieg z użyciem preparatu osocza lub przeszczepu tłuszczu, jednak trzeba pamiętać, że również w tych przypadkach ryzyko powikłań pozabiegowych jest zwiększone. Pozdrawiam

Skłonność do keloidów (bliznowców) i inne zaburzenia wytwarzania kolagenu sa przeciwwsakzaniem do stosowania kwasu hialuronowego. Jest jednak szeroka gama innych zabiegów stosowanych w medycycnie estetycznej mających na celu likwidację zmarszczek i poprawę kondycji skóry. Najlepiej udac się na konsultacje do lekarza, który dobierze najlepszy, skuteczny i bezpieczny schemat postepowania.