Przeciwwskazania do zabiegu usuwania zmarszczek

Czy są jakieś przeciwwskazania do usuwania zmarszczek?
ponad rok temu

Witam,
Zależy jaką metodę Pani wybierze: botox czy kwas hialuronowy.
Proszę o wiadomość na maila: instytut@medyczne-fbi.pl
Z poważaniem
lek.med Klaudia Zwiorek-Czech

Obecnie stosuje się różne metody redukcji zmarszczek, każda z tych metod wiąże się z pewnymi wskazaniami i przeciwwskazaniami do zabiegu. To co może być przeciwwskazaniem w przypadku jednej metody może być dopuszczalne w ramach innej terapii. Są jednak pewne przeciwwskazania, które będą obowiązywały w każdym przypadku, do nich zaliczymy: ciążę, laktację, choroby o podłożu autoimmunologicznym oraz stan zapalny w organizmie.

Witam Panią
Istnieją różne metody usuwania zmarszczek przeciwskazania zależą od metody.Generalnie zabiegów nie wykonujemy:w ciąży ,w okresie karmienia piersią w czasie choroby gorączkowej , w przypadku istnienia zmian zapalnych na skórze ,w przypadku istnienia bliznowców oraz u osób z ciężkimi chorobami autoimmunologiczneymi w wywiadzie.\
Toksyny botulinowej nie wykoujemy w przypadku uczulenia na antybiotyki aminoglikozydowe i u osób z wywiadem rodzinnym miastenii .

Przeciwwskazania zależą przede wszystkim od wybranej metody. Generalnie nie wykonuje się zabiegów inwazyjnych u ciężarnych, osób z zaburzeniami krzepnięcia, autoimmunologicznymi chorobami skóry. Przed każdym zabiegiem lekarz konsultujący wyjaśnia zalety i wady danej metody. Zbiera też wywiad dotyczący ewentualnych przeciwwskazań.

dr Joanna Jędrys
Centrum Medyczne DBAJ O PIERSI
ul.Janickiego 1A Kraków

Najczęśtszymi przeciwskazaniami do wykonywania zabiegów redukcji zmarszczek są - BOTOX:
nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu
uogólnione zaburzenia funkcji mięśni np. miastenia
antybiotykoterapia aminoglikozydami lub spektynomycyną
z infekcja lub stan zapalny okolic ostrzykiwanych
ciąża lub laktacja
Kwas hialuronowy:
choroby układu odpornościowego
zmiany skórne o charakterze zapalnym w okolicach przeprowadzanego zabiegu
wcześniejsze zabiegi medycyny estetycznej, ciżą laktacja.
Jeżeli ma Pani pytania jestem do dyspozycji

Przeciwwskazania uzależnione są od tego jaką metodę leczenia wybierzemy do usuwania zmarszczek. Zasada jest podstawowa powinniśmy być zdrowi.
Do większości zabiegów mamy podobne przeciwwskazania, są to :
ciąża, karmienie piersią, ciężkie choroby ogólnoustrojowe, jak nowotwory,nieuregulowana cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, ale także zakażenia skóry w miejscu planowanego zabiegu.
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel