Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust?

Witam, jestem zainteresowana zabiegiem powiększenia ust kwasem hialuronowym. Dodam, że jestem w trakcie kuracji izotretynoiną. Od 2 tygodni przyjmuję acnenormin 40mg/dobę. Słyszałam, że może to być przeciwskazanie do wykonania takiego zabiegu. Czy to prawda i dlaczego? Pozdrawiam.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Najczęściej wykonywane operacje plastyczne

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Stosowanie izotretinoiny nie należy do przeciwwskazań zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym. Dermatolodzy zalecają jednak często odroczenie przyjmowania preparatów z izotretynoiną o około 2 tygodnie od zabiegu ze względu na kształtowanie się ust po zabiegu. W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem, który miałby wykonać zabieg.

0

Głownymi przeciwskazaniami do wykonania takiego zabiegu są ciąża , okres karmienia piersia, choroby autoimmunologiczne w fazie aktywnej, nowotwory oraz infekcje, zarówno ogolne (np przeziębienie) a także miejscowe w miejscu zaplanowanego zabiegu. szczególnie należy zwrócić uwagę na opryszczkę. Jeżeli miała Pani opryszczkę w przeszłości, powinna Pani przyjmować heviran w okresie okołozabiegowm.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Witam.
Stosowanie retinowidów doustnych, w tym kuracja izotretynoiną, nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym.
Przeciwwskazania to: ciąża , okres karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne w fazie aktywnej, nowotwory oraz infekcje miejscowe oraz ogólne. Należy zastosować profilaktykę przeciw wirusowi opryszczki, jeżeli często występuje.
Zdarza się, że robiąc zabieg u pacjentów przyjmujących retinoidy istnieje większe prawdopodobieństwo powstania zasinień, ponieważ są bardziej kruche naczynia.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Zabieg można wykonac trzeba jednak wziąć pod uwagę, że efekt po zabiegu może się utrzymywac krócej, ze względu na spadek nawilżenia oragnizmu przy kuracji izotretinoiną. Trzeba pamiętać o piciu dużej ilości wody. Z doświadczenia wiem,że u pacjentów podających się zabiegom z zastosowaniem kwasu hialuronowego, będącyh w trakcie kuracji ISO, efekty wypełnienie utrzymują sie krócej

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy