Czy mogę powiększyć usta przy naczyniaku tej okolicy?

Dzien dobry. Czy mozna powiekszyc usta mając naczyniaka? Naczyniak jest wielkosci dziurki w igle, jest malutki. Mam go 1,5 roku. Byl konsultowany z dermatologiem, ktory powiedzial, ze zmiana jest niegrozna i do usuniecia tylko ze wzgledow estetycznych jesli będę chciala. Dodam, ze mam w ustach jeszcze troche kwasu po powiekszaniu ok 3 lat temu. Chciałabym sie dowiedziec czy teraz z taką zmianą mogę je ponownie powiększyć? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
KOBIETA, 41 LAT 9 miesięcy temu

Dziękuje za zadanie pytania.

W Pani przypadku obecność naczyniaka zmienia warunki anatomiczne wykonania zabiegu . Obecność patologicznych naczyń zwiększa ryzyko okluzji naczynia preparatem kwasu hialuronowego - te stosujemy w celu powiększania ust, a co za tym idzie zmniejsza bezpieczeństwo wykonania zabiegu. Należy pamiętać iż usta były powiększane w przeszłości a to już zmienia warunki anatomiczno-naczyniowe w ustach. To dodatkowo zwiększa ryzyko okluzji.Najbezpieczniejszym jeśli planuje Pani zabiegi powiększania ust w przyszłości z powodów wymienionych powyżej jak i z powodów estetycznych jest usunięcie naczyniaka np laserowo , a następnie zaplanowanie wymarzonej przez Panią procedury powiększania ust. W pierwszej kolejności myślimy bowiem o długofalowym i bezpiecznym planowaniu zabiegów. Ostateczną decyzję co do kwalifikacji i metody wykonania zabiegu powiększania ust podejmie lekarz wykonujący zabieg. Pozdrawiam

Miłego dnia