Co oznacza ta plama po powiększaniu ust?

Ponad rok temu miałam powiększane usta. Po ok. 2 miesiące od zabiegu pojawił się ropień. Po wyciśnięciu ropy z kwasem pojawiła się fioletowa bolesna plama która utrzymuje się do tej pory i dalej odczuwam ból przy jej przyciśnięciu. Co to może być i jak temu zaradzić?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na Pani pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem medycyny estetycznej, który wykonał u Pani zabieg powiększania ust. Jak Pani opisuje sam zabieg miał miejsce już jakiś czas temu i usta powinny wrócić już do stanu wyjściowego. Ropień, który się wytworzył może wskazywać na wytworzenie się stanu zapalnego w obrębie ostrzykiwanego miejsca. Dodatkowo towarzyszy jemu bolesność i zmiana koloru skóry, co może potwierdzić obecność zapalenia. Z tego też względu prawdopodobnie konieczna będzie ponowna wizyta u lekarza, aby sprawdzić dokładnie, co się dzieje i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://uroda.abczdrowie.pl/powiekszanie-ust-kwasem-hialuronowym

https://uroda.abczdrowie.pl/metody-powiekszania-ust

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.