Jak dalej postępować z tym opuchniętym barkiem?

Od kilku tygodni mam opuchniety lewy staw barkowy. Nie jest ciepły, nie boli. Rano trochę mniej, wieczorem bardziej. Zrobiłem badanie na kwestii moczowy - w normie. W międzyczasie pojawił się ropien okoloodbytniczy już wyleczony antybiotykiem oraz lekkie zapalenie uszu. Antybiotyk na uszy i ropien zadziałał. Bark jak był opuchniety tak jest. Lekarze mnie kierują do ortopedy. Czy to dobry kierunek?
MĘŻCZYZNA, 39 LAT 4 miesiące temu

Obrzęk okolicy barku jest objawem dość nietypowym i w tych okolicznościach wskazuje na pilną konieczność dalszej diagnostyki (rezonans>USG>rtg) i konsultacji ortopedycznej.