Domowe sposoby na afty

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przeciwwskazaniem do zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym jest każda infekcja czy stan zapalny organizmu – w tym nawet infekcje układu moczowego czy właśnie próchnica.

Warto wiedzieć, że próchnica to nie tylko ubytek w zębie, określany potocznie jako dziura, ale choroba jamy ustnej wywoływana przez bakterie – streptokoki. Nieleczona, rozległa próchnica natomiast nie jest tylko zagrożeniem estetycznym dla zębów, ale może powodować w skrajnych przypadkach ciężkie infekcje różnych organów – w tym trzustki – a nawet być źródłem niektórych chorób mózgu.

Więcej informacji na temat chorób, które mogą rozwinąć się z powodu nieleczonej próchnicy zębów pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-wywolywane-przez-prochnice-nie-jest-to-tylko-problem-zebow.

Dlatego też próchnica jest przeciwwskazaniem i realnym zagrożeniem w przypadku jakiegokolwiek zabiegu – nie tylko medycyny estetycznej. Przed operacją chirurgiczną, a nawet zajściem w ciążę zaleca się, by wyleczyć zęby dotknięte tą chorobą.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://uroda.abczdrowie.pl/powiekszanie-ust-kwasem-hialuronowym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty