Czy ząb może być tak długo otwarty?

Witam, Na ostatniej wizycie lekarz z powodu strasznego bólu zęba i opuchlizny leczonego kanałowo wypilował mi całą plombę i igiełka przebił mi chyba ropnia. Kazał płukać zęba, brać antybiotyk i przyjść za tydzień. Mam pytanie czy ząb może być tak długo otwarty? Jak z nim jeść?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Piotr Puchała Stomatolog, Katowice
84 poziom zaufania

Ząb powinien zostać leczony na jednej wizycie i nie powinien być otwarty. Są to stare metody które już nie powinny być używane. Nowoczesne leczenie endodontyczne odbywa się pod mikroskopem na jednej wizycie. Takie postępowanie daje szansę uratować zęba na długie lata.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty