Dlaczego ząb wciąż boli i piecze?

Witam. Ostatnio byłam u dentysty z zębem, który pobolewał mnie, zwłaszcza gdy ugryzłam coś twardszego. Dentysta zrobił zdjęcie i dał plombę tymczasową, po czym miałam umówić się na kolejną wizyte, żeby ocenić, co dalej zrobimy z tym zębem. Bolał mnie dalej, więc dentysta na drugiej wizycie włożył mi do zęba truciznę. Niestety mija już 4 dzień, a ząb wciąż mnie boli i piecze. Ból rozchodzi sie na całą lewą stronę szczęki, a dzisiaj spuchło mi dziąsło. Wizytę mam dopiero za miesiąc. Czy powinnam zgłosić się wcześniej, czy ten stan jest przejściowy i mam się nie martwić?

Powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do lekarza zajmującego się leczeniem endodontycznym. Zatruwanie zębów jest starą metoda leczenia która nie powinna być dalej stosowana. Nowoczesne leczenie kanałowe które powinno być zastosowane w tym przypadku odbywa się na jednej wizycie pod mikroskopem w znieczuleniu miejscowym. Po leczeniu potwierdzonym na RTG dolegliwości mogą jeszcze występować ale powinny z dnia na dzień ustępować.