Dlaczego ząb po zatruciu dalej boli?

Miałam oczyszczoną ósemkę z próchnicy , został ten ząb zatruty. Nie wiem dlaczego po zatruciu ząb nadal boli tylko że mniej . Pani doktor powiedziała że jeśli po 2/3 tygodniach nie będzie nic bolało. To trzeba zaplombować ząb plomba i już.

Zatruwanie zęba jest starą metoda leczenia i nie powinno być już stosowane. Proszę udać się do stomatologa który zajmuje się leczeniem endodontycznym na jednej wizycie pod mikroskopem. Tylko takie postępowanie daje szansę zachowania zęba na długie lata.