Czy mogło dojść do pojawienia się nadwrażliwości zęba?

Dzień dobry, zmagam się z problemem bólu górnej lewej czwórki, a mianowicie boli mnie przy nagryzaniu po plombowaniu została wymieniona plomba 2 dni temu i ból jest przy nagryzaniu twardszych rzeczy takie chwilowe ukłucie. Miałem robione rentgen tomograf stanów zapalnych brak ząb nie miał głębokiego ubytku a reaguje bólem tylko na nacisk zimno ciepło nie sprawia problemów. Co mogę zrobić by ząb przestał mnie boleć i nie sprawiał problemu dodam że do kontroli chodzę ca 3 miesiące i zęby na bieżąco są dbane i pod kontrolą stomatologa, ale mój stomatolog rozkłada ręce twierdzi że to nadwrażliwość ale czy nadwrażliwość może występować tylko bólem przy nacisku i to takim ukłuciem? Bardzo mnie to niepokoi
MĘŻCZYZNA, 36 LAT 2 miesiące temu

Trzeba zacząć od korekty wypełnienia w zgryzie. Jeżeli to nie pomoże to trzeba wymienić całe wypełnienie. Czy wypełnienie było robione w powiększeniu (lupy / mikroskop) i w koferdamie?

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy po leczeniu zęba mogła pojawić się nadwrażliwość?

Witam. W wyniku uderzenia o twardą powierzchnię ok. 2 miesiące temu złamałam w 1/3 jedynkę, która po 3 tygodniach od wypadku została wypełniona. Korzeń zęba nie jest złamany, co jest potwierdzone zdjęciem RTG. Czy po tych ok. 2 miesiącach normalnym stanem może być silna nadwrażliwość tego zęba na wszelkie czynniki zewnętrzne (np. ciepłe/zimne napoje, powietrze)? Przed wypadkiem ząb nie wykazywał żadnych objawów nadwrażliwości. Pozdrawiam
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy mogło dojść do pęknięcia zęba?

witam, kilka dni temu po wizycie u stomatologa po scallingu lub piaskowaniu, zauważyłam pionowa kreskę na górnej prawej jedynce. widać ja tylko przy dobrym oświetleniu. czasami czuje pulsujący ból. pani doktor nie zwróciła mi uwagi, ze coś takiego posiadam, sama zauważyłam to dopiero po wizycie jak byłam już w domu. to pęknięcie wydaje się dość głębokie. czy jest możliwość pęknięcia zęba?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty