Jak długo może trwać taka nadwrażliwość?

10 dni temu miałam usuwaną wcześniejszą plombę, która nie była dobrze połączona z zębem (miałam ją 3 miesiące), stąd też był niesamowity ból przy nagryzaniu. Teraz kiedy mam nową plombę, mogę gryźć miękkie pokarmy daną stroną, co wcześniej nie było możliwe. Niestety zauważyłam, że jak próbuję gryźć coś twardego to pojawia się ból, a następnie nadwrażliwość podczas mycia zębów. Odczuwam też nadwrażliwość jak spożywam coś zimnego. Ile może trwać taka nadwrażliwość i czy te objawy na nią wskazują?
KOBIETA, 21 LAT 6 miesięcy temu

Trzeba sprawdzić w gabinecie na RTG lub TK czy nie doszło do uszkodzenia nerwu i jak głęboko jest wypełnienie. Aby wypełnienie było prawidłowo założone powinno być wykonywane w koferdamie oraz w lupach lub mikroskopie.