Co mam robić z tym bólem zęba po wyleczeniu?

25 września miałam zakładane plomby na odsłoniete szyjki zębowe. Po powrocie do domu ząb zaczął mnie boleć, więc po 2 tygodniach umówiłam się na kolejną wizytę, lekarka założyła nową plombę. Jednakże ta także mnie bolała i znowu po 2 tygodniach miałam założoną kolejną plombę. Minęło 6 dni od zabiegu, ząb mnie boli, najbardziej po wypiciu zimnego napoju oraz trochę przy nagryzaniu. Nie jest to bardzo duży ból, ale mnie niepokoi, co mam robić. Byłam u dwóch różnych dentystów, a ząb boli.
KOBIETA, 22 LAT 3 dni temu

Trzeba zacząć od diagnostyki RTG aby sprawdzić jak głęboko jest wypełnienie blisko miazgi. W przypadku dolegliwości na nagryzanie może się skończyć leczeniem kanałowym. W przypadku dolegliwości na zimno może wystarczy wymiana wypełnienia. Ważne aby praca odbyła się w powiększeniu lupy / mikroskop.