Plombowanie światłoutwardzalne

Witam. Wczoraj miałam plombowaną szóstkę górną plombą światłoutwardzaną i od tego czasu ząb mnie boli przy nadgryzaniu albo zaciskaniu szczęki. Jest to pulsujący tępy ból. Niepokoję się bardzo. Wcześniej ten ząb mnie w ogóle nie bolał, czasami tylko zęby reagują w zetknięciu z zimnem. Dzisiaj zadzwoniłam do swojej pani stomatolog powiedziała, że to może być reakcja po zabiegu. Chciałam zapytać czy taki ból przy nagryzaniu i zaciskaniu szczęki może być taką reakcją. Czy ból może ustąpić?

Prawdopodobnie wystąpiła u Pani naderażliwość pozabiegowa lub wypełnienie w zębie jest za wysokie. W związku z tym należy udać się do swojego lekarza celem sprawdzenia wypełnienia. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią pomimo korekty, należy dalej diagnozować czy przyczyna tego nie jest inna.

Bardzo prawdopodobną przyczyną może być zbyt wysokie, niedopasowane do zgryzu wypełnienie. W takim przypadku niewielka korekta wypełnienia w zgryzie powinna wyeliminować dolegliwości.