Czy taka ilość RTG jest szkodliwa dla zdrowia?

Witam.Tydzien temu mialam robiona rtg jednego zeba.Pierwsze zdjecie nie wyszlo wiec trzeba bylo powtorzyc zdjecie rtg.Minelo kilka dni i musialam miec zrobiona tomografie dwoch zebow.czy jest to szkodliwe dla zdrowia?czy dostalam duza dawke napromieniowania i czy w przyszlosci grozi to rakiem?Czy mam sie czym martwic?
KOBIETA, 42 LAT 2 miesiące temu

Dawka tych 3 badań jest nieszkodliwa, współczesne aparaty są dużo bardziej bezpieczne. Promieniowanie otrzymujemy codziennie chociażby z żywności (np. z orzechów brazylijskich) i innych aktywności. Przykładowo - Jeden lot samolotem np. do Japoni to tyle promieniowania co 3 tomografie wszystkich zębów a nie stwierdzamy zwiększonego zachorowania na jakiekolwiek nowotwory wśród personelu pokładowego. Oczywiście w przypadku badań rtg należy zachować zasadę : tak mało jak tylko jest niezbędne.