Bóle zęba po silnym borowaniu

Witam. Czy w wyniku silnego borowania zęba przy zakładaniu plomby może boleć ząb/dziąsło przy gryzieniu? Przed zaplombowaniem zęba nie odczuwałam żadnego bólu, jednak wczoraj pani stomatolog przez godzinę majstrowała mi przy zębie. Od tej pory to miejsce bardzo mi się uwrażliwiło. Boli przy gryzieniu (kłujący krótki ból) przy dotyku i naciskaniu na fragment dziąsła. Czy mam powody do niepokoju? Nie ma samoistnego bólu

2 do 3 dni po zabiegu stomatologicznym ząb w zależności między innymi od rozległości,umiejscowienia ubytku ma prawo reagować a nie boleć.Jeżeli występuje nadal niepokój,bolesność proszę wrócić do lekarza wykonującego leczenie.