Bóle przy plombie ubytku zęba

Witam.Sprawa dotyczy siódemki dolnej lewej,Ubytek - lekarstwo na parę miesięcy-plomba.Zaznaczam, że przy borowaniu bardzo bolało, aż się zdziwiłam.Po plombie ząb zaczął dokuczać, ale tylko przy gryzieniu twardych rzeczy.Po tygodniu kolejna wizyta - nałożono primer, bond i ząb polakierowano.Według mojej dentystki plomba nie jest za wysoko,przy zgryzie wszystko ok. Ból nie minął, sprawdzałam codziennie w domu wąską drewnianą szpatułką i doszłam do wniosku, że ból nie jest "w zębie" ale "na plombie

Witam, jeżeli w dalszym ciągu ból występuje, to trzeba koniecznie sprawdzić, czy założona plomba nie jest za wysoka. Jeżeli jest ok to trzeba zrobić zdjęcie rtg i prawdopodobnie usunąć wypełnienie. Dalsze postępowanie uzależnione jest od oceny stanu zęba i zdjęcia. Pozdrawiam