Bolesność zęba po leczeniu ubytku

Witam, Mialam w połowie grudnia robioną górną szóstke kanałowo i borowaną 5tke górą tuż obok (tylko borowanie i położone lekarstwo).Jednak od 3 dni lekko pobolewał mnie ząb na górze. Poszłam dzisiaj, doktor stwierdziła, że zrobił sie jakis dodatkowy ubytek na sciance 5( od strony 6). Wyborowała, założyła metalową obręcz i czymś wypełniła. Za dwa tygodnie ma zaplombować oba zęby Od leczenia minęło około 10h i ząb mnie bardzo boli. Czy tak musi boleć przez jakiś czas?

Aleksander Ropielewski

Nie musi jednak może. Sugeruję stosowanie leku przeciwbólowego np pyralginy lub ibuprofenu o ile nie ma Pani przeciwwskazań do ich stosowania. Bolesność wynika z podrażnienia tkanek.