Czy ząb będzie zatruty?

Kilka dni temu miałam założone wypełnienie w zębie trzonowym, który wcześniej pobolewał po zimnych pokarmach. Borowanie było w znieczuleniu. Obecnie ząb reaguje także na gorące pokarmy. Czy to minie, czy ząb będzie musiał zostać zatruty? A może przed założeniem wypełnienia powinno na jakiś czas zostać założone lekarstwo?
KOBIETA, 67 LAT 5 miesięcy temu

Reakcja zęba na gorące pokarmy wskazuje na nieodwracalne zapalenie miazgi. Ząb powinno się wyleczyć kanałowo. Skoro miazga była już na tyle zainfekowana, że po założeniu wypełnienia zareagowała bólem na gorące, obawiam się, że również wcześniejsze założenie lekarstwa nie pomogłoby.