Jak leczyć ból zatrutego zęba u 26-latki?

Dzień dobry. A więc zacznę od tego, że mam strasznie zniszczony ząb. Zatruty 6 dolną. Z powodu takiego, że jestem w ciąży popsuły mi się strasznie dwa zęby. Skupiłam się na jednym by dokończyć go leczeniem kanałowym. Lecz po zrobieniu go druga 6 się odezwała z zapaleniem miazgi. Wybrałam się wczoraj do pani doktor która powiedziała mi iż ząb jest już Zatruty ale trzeba włożyć antybiotyk by z miesiąc czasu nie bolał ponieważ ja mam planowany poród na 3.10 lecz wieczorem po 4 godz ból przyszedł bardzo mocny. Troszkę go usmierzylam ale teraz obudził mnie ból ściskając, pulsujacy i strasznie rwacy. Moje pytanie brzmi czy taki ból jest normalny przy zapaleniu zęba i reakcja z antybiotyki? Jeżeli tak ile tak mocny ból może się utrzymywać?

Ból po zatruciu zęba jest częstą dolegliwością. Może być bardzo silny i utrzymywać się nawet do kilkunastu godzin. Jest to związane z podrażnieniem miazgi. Aczkolwiek zatrucie miazgi poprzez włożenie do komory zęba środka dewitalizującego jest starą metodą leczenia. Najbezpieczniejszym i najmniej bolesnym sposobem jest usunięcie nerwów w znieczuleniu, bez ich wcześniejszego zatruwania pod kontrolą mikroskopu. W przypadku ciąży czynnikiem, który stanowi przeciwwskazanie do leczenia endodontycznego jest konieczność wykonywania zdjęć RTG. W nowoczesnych gabinetach, jak centrum Stankowscy & Białach, wykonuje się zdjęcia cyfrowe, a leczenie przeprowadza się z wykorzystaniem mikroskopu. Dzięki temu nie naraża się kobiety w ciąży na szkodliwe czynniki. Proszę pozostawać pod stałą opieką specjalisty. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl