Czy możliwe, że ząb został nieprawidłowo zatruty?

Dzień dobry. W dniu wczorajszym miałem zatruwany ząb w celu leczenia kanałowego za dwa tygodnie. Z informacji jakie czytałem to zatruty ząb mocno boli. Mnie nie boli wcale. Czy jest możliwość że został nieprawidłowo zatruty? Podczas wizyty dentysta "pukał" w nerw i czułem ból pomimo mocnego znieczulenia i zostałem poinformowany, że jak ustąpi to będzie mocno bolał. Czy może dopiero zacznie umierać i boleć?

"Zatrucie zęba" polega na założeniu środka powodującego obumarcie miazgi zęba. Może mieć różny przebieg, ale nie powoduje to zazwyczaj silnych dolegliwości bólowych. W nowoczesnej endodoncji nie stosuje się tego zabiegu od wielu lat. Jeśli dolegliwości bólowe (samoistne lub podczas nagryzania) ustąpiły i rozpocznie Pan dalsze leczenie kanałowe tego zęba to nie powinno to Pana bardzo niepokoić.