Czy takie pobolewanie zęba po jego zatruciu jest normalne?

Witam, jestem 6 dzień po zatruciu zęba. Przy ucisku czuję ból, staram się nie jeść po tej stronie. Czy to normalne, że ząb poblewa?

Ból po zatruciu zęba może się utrzymywać od kilku do kilkunastu godzin i być bardzo silny. Wiąże się to z podrażnieniem miazgi. W sytuacji, kiedy ból utrzymuje się lub wystąpił po takim czasie, wskazana jest pilna wizyta u stomatologa. Zatrucie miazgi, czyli włożenie do komory zęba środka dewitalizującego, jest starą metodą leczenia. Najbezpieczniejsze i najmniej bolesne jest usunięcie nerwów w znieczuleniu bez ich wcześniejszego “zatruwania”. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl