Czy utrzymujący się ból zęba jest normalny po zaleczeniu?

W czwartek złapał mnie ból zęba dokładnie: górna, lewa 6. Tego samego dnia poszłam do dentysty, pani doktor wyczyściła mi próchnicę, wypełniła i zrobiła kiretaż bo miałam stan zapalny tego miejsca. Ból miał ustąpić niestety tak się nie stało, objawy nasiliły się, nie mogłam spać w pozycji leżącej i w sobotę wylądowałam w innym gabinecie. Pani doktor stwierdziła zapalenie miazgi i zaleciła leczenie kanałowe. Kazała się udać do dentysty do 3 tygodni po włożeniu lekarstwa, ból miał ustąpić po kilku dniach, dziś poniedziałek wieczór a u mnie objawy się nasiliły przy pochylaniu, wtedy rwie mnie cała lewa strona i jest to pulsujący ból, ale zazwyczaj tylko wtedy...proszę o poradę czy jest się czym martwić i czy utrzymujący się ból jest normalny po zaleczeniu ?

Ząb wymaga leczenia kanałowego pod mikroskopem. Nowoczesne leczenie kanałowe wykonuje się na jednej wizycie w znieczuleniu. Zatruwanie zęba jest starym sposobem leczenia i nie powinno być już stosowane. Proszę jak najszybciej udać się do stomatologa zajmującego się leczeniem endodontycznym.