Jak długo może się utrzymywać ten ból zęba?

Witam, wczoraj dentystka zatruła mi zęba który mnie bolał , generalnie ząb mnie nie boli jedynie przy nacisku jak np. Jem . Czy to jest normlane dzwoniłam do gabinetu to pani w recepcji powiedziała ze taki ból przy nacisku może utrzymywać się do 5 dni ... czy faktycznie tak jest bo martwię się ze coś się dzieje

Ból po zatruciu zęba jest częstą dolegliwością, a jego intensywność może być różna. Aczkolwiek metoda zatruwania miazgi poprzez włożenie do komory zęba środka dewitalizującego jest starą metodą leczenia, która nie powinna być już stosowana. Obecnie najbezpieczniejszą i najmniej bolesną metodą leczenia kanałowego jest usunięcie nerwów pod mikroskopem w znieczuleniu miejscowym. Taki zabieg nie wymaga wcześniejszego zatruwania miazgi. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl