Brak możliwości wykonania nowoczesnego leczenia kanałowego

Witam,mój ząb trzonowy został zatruty(brak możliwości wykonania nowoczesnego leczenia kanałowego) gdy zapytałem się co zrobimy z tym zębem po 2 tygodniach, dentysta powiedział że może go leczyć kanałowo co jest kosztowne albo zaplombować,co jest tańszą opcją i moje pytanie brzmi co jeśli wybiorę plombowanie?Ząb będzie jakoś zabezpieczony,oczyszczony przed tym plombowaniem?Czy dobrze w ogóle zrozumiałem dentystę?

Witam serdecznie,
Czasami w przypadku bardzo silnego bólu i wizyty bólowej postępowaniem z wyboru może być zatrucie zęba.
Takiego zęba trzeba KONIECZNIE przeleczyć kanałowo, w innym wypadku doprowadzi to z czasem do stanów zapalnych w okolicy tego zęba.
Nie ma możliwości po prostu założenia samego wypełnienia (plomby)
W przypadku braku decyzji o leczeniu kanałowym, ząb trzeba będzie usunąć, czego zdecydowanie nie polecam. Należy starać się o zachowanie każdego własnego zęba, w dodatku uzupełnienie braku zęba jest znacznie bardziej kosztowne od leczenia kanałowego.

Ząb przed plombowaniem mógł mieć założony opatrunek leczniczy i jeśli nie będzie żadnych dolegliwości bólowych i innych niepokojących objawów, to można założyć wypełnienie. Jeśli jednak w zębie występuje ostry, pulsujący ból, gorączka, bóle głowy, to należałoby go leczyć kanałowo, ponieważ może być to zapalenie miazgi. Jeśli będzie potrzeba interwencji endodonty, to nie ma sensu oszczędzać na swoim zdrowiu – zaplombowany „na siłę” ząb może mieć powikłania.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry