Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to znaczy, że czeka mnie leczenie kanałowe?

Witam, wczoraj byłam u dentysty niestety przy borowaniu powiedział, że dziura jest na pół zęba i włoży mi opatrunek na 3 miesiące. Czy to znaczy, że czeka mnie leczenie kanałowe? Co zrobić, żeby opatrunek nie wypadł i czy możliwy jest ból zęba w opatrunku? proszę o szybko odpowiedź, strasznie się stresuje i boję
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Z opisu podanego przez Panią wcale nie wynika, że planowane jest leczenie kanałowe. Sądzę, że lekarz omówił z Panią proces leczenia. Jeżeli są pytania najlepszym adresatem będzie on sam.

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0

Opatrunek nie musi świadczyć od razu o leczeniu kanałowym, ale szerzej - o głębokiej próchnicy. Zakładając opatrunek leczniczy, prawdopodobnie stomatolog stara się uratować ząb bez konieczności bardziej inwazyjnych zabiegów. Nie wiem, co stwierdził stomatolog prowadzący leczenie, ale według mnie zakładanie opatrunków na tak długi okres czasu mija się z celem. Lepiej założyć od razu wypełnienie. To, czy czeka Panią leczenie endodontyczne zależy od stanu zęba, tego, czy występuje np. zapalenie miazgi, czy opatrunek odniesie skutek. Ból zęba w opatrunku jest jak najbardziej możliwy, może też on wypaść, jeśli jest niedokładnie założony lub po prostu z czasem kruszeć.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy