Leczenie kanałowe zęba bez znieczulenia

Witam. Dzis mialam leczenie kanalowe zeba (5-i). Zaczne od tego, ze po zapytaniu na czym polega wgl zabieg i czy konieczne jest znieczulenie Stomatologa, dostalam odpowiedz "dobra to robimy bez".. Przeszlam traume. Zab byl kanalowo leczony na zywca jak to sie mowi. Pol biedy w trakcie, to teraz boje dentystow. Lekarka na sam koniec zalozyla mi taki opatrunek na ktorego zmiane musze przyjsc za dwa tygodnie. Chcialabym wiedziec jak wyglada nastepna wizyta czy tylko zmienia opatrunek. Boje wrocic

Pozdrawiam.

Przebieg kolejnej wizyty będzie zależał o stanu leczonego zęba i od informacji jakie lekarz uzyska od Pani. Myślę, że gdyby ząb na pierwszej wizycie był w dobrej kondycji przeprowadzenie leczenia bez znieczulenia byłoby niemożliwe.

Stomatolog w zależności od odczuwanego bólu (jeśli miazga jest całkowicie martwa, nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, bo i tak pacjent nie odczuje bólu), może zastosować znieczulenie. Stomatolog na podstawie Pani odczuć, wrażliwości na dotyk, diagnozuje martwicę zęba i wtedy może znieczulenia nie wykonywać. W tym przypadku mógł źle ocenić sytuację, ale gdy Pani odczuwała ból można było zasygnalizować o potrzebie znieczulenia. Ciężko już teraz przewidzieć przebieg kolejnej wizyty, ponieważ jest to zależne od tego, jak reagował będzie ząb do tego momentu.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry