Czy mogę odłożyć to leczenie kanałowe?

Witam serdecznie mam 18 lat, chodzę do technikum, ogólnie jakiś tydzień temu zaczęły mnie boleć zęby, wybrałem się do dentysty i okazało się, że będę musiał leczyć górną szóstkę kanalowo, pani stomatolog zatruła mi zęba I powiedziała, że do 2 - 3 tygodni mam przyjść zrobić zęba i powiedziała, że cena to 2 tyś zł ( pod mikroskopem), szczerze trochę mnie scielo z nóg I chciałem zapytać ( wiem, że bez obejrzenia I tak dalej ciężko stwierdzić), ale była by szansa wyleczyć to kanalowo bez mikroskopu (I jakie będą tego konsekwencje), albo chociaż przedłużyć w jakiś sposob te 2/3 tygodnie żebym mógł zrobić kanalowe u innego stomatologa pod koniec września za 1000zl ? Zatruto mi go 19 sierpnia l.

W zależności od założonego do zęba opatrunku, czas do kolejnej wizyty może być różny. Ze względu na brak możliwości bezpośredniego zbadania, trudno jest ocenić na odległość, czy dany ząb wymaga leczenia pod mikroskopem i w jakiej cenie. Na pewno mikroskop zwiększa dokładność wykonanej pracy. Może Pan skonsultować się też z innym lekarzem w sprawie kontynuacji leczenia tego zęba.