Czy leczenie kanałowe trzeba przyspieszyć?

Witam, w maju byłam u dentysty z pulsująca 7mka. Okazało się że chodziłam z rozległym stanem zapalnym przez kilka miesięcy, Pani doktor usunęła stara plombę, oczyściła i założyła opatrunek na zęba, kazała zapisać się za 2/3 miesiące na leczenie kanałowe pod mikroskopem. Po kilku dniach ten ząb zaczął mnie bolec i dostałam antybiotyk i po antybiotyku przestał. Dzisiaj odczuwam dyskomfort w tym zębie i mam pytanie czy mam czekać do września na leczenie kanałowe czy przepisać je na wcześniejszy termin ?
KOBIETA, 29 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

prawdopodobnie w zębie nadal występuje stan zapalny, dlatego powinna się Pani umówić na wcześniejszą wizytę. Ciężko powiedzieć, czy stomatolog zleci wykonanie leczenia wcześniej, jednak z uwagi na to, że ból nie ustępuje, powinien przeprowadzić badanie i zaplanować dalsze postępowanie.

W razie problemów z bólem i w razie braku innych przeciwwskazań, może Pani stosować doraźnie środki przeciwbólowe.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-kanalowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.