Czy jest sens leczenia kanałowego dolnej ósemki?

Witam. Mam pytanie, czy jest sens leczenia kanałowego dolnej ósemki? Lekarz zasugerował zachowanie tego zęba z powodu braku "szóstki". Od tygodnia boli ząb - to ból promieniujący, budzący w nocy. Ząb i stara plomba zostały dziś rozwiercone i nerw zatruty. Boję się jak bardzo będzie to bolało kiedy "puści" znieczulenie. Ta ósemka ma zakrzywiony korzeń, obawiam się że leczenie kanałowe może być trudne i kosztowne. Czy warto inwestować w taki ząb?

Jeżeli brakuje innego trzonowca z tej strony warto zainwestować w leczenia. Przy użyciu mikroskopu na pewno uda się prawidłowo opracować i wypełnić wszystkie kanały zęba i będzie on służył przez wiele lat.

Zakrzywiony korzeń nie dyskwalifikuje zeba do leczenia kanałowego. Fakt ,leczenie kanałowe jest dość kosztowne ale jeśli ząb jest przydatny warto inwestować . Istotne jest też czy ma Pani górną ósemkę , czy ząb nie jest "bezrobotny" :-D . Jeśli nie ma przeciwstawnego można sie zastanawiać nad sensem utrzymania go w jamie ustnej..

Będzie trudne i kosztowne , rzadko 8 coś nam daje nawet jak nie ma innego trzonowca , nie znam sytuacji więc nic kategorycznie nie mogę powiedzieć , ważne jest położenie 8 i jej stosunek do górnej 8 , bo jak nie ma kontaku prawidłowego kontaktu z zębem przeciwstawnym to nie ma racji bytu