Stan zapalny w wyniku leczenia kanałowego

Mam leczony ząb kanałowo, 6 górna.Trzy razy został zatruty,następnie wypełnione 3 kanały. Miesiąc czasu chodziłam z opatrunkiem na zębie i tusz przed całkowitym wypełnieniem zaczął strasznie bolec.Lekarz usunął wypełnienia i okazało sie ze zrobił sie stan zapalny.Mam kilka dni chodzić z rozwierconym zębem, czy przestanie bolec. Moje pytanie brzmi czy to normalne,czy dentysta nie wyczyścił źle korzeni? I czy ząb jest do uratowania czy lepiej go usunąć? czy stan zapalny moze sie powtórzyć?

Jeśli tkanki zęba są ponad kością szczęki należy walczyć o zęba, nie usuwać!

Lek. dent. Agata Duda

zgodnie z obecnymi tendencjami leczenie kanałowe prowadzi się na jednej wizycie - proszę znaleźć lekarza zajmującego się endodoncją - zab jeśli tylko można go odbudować a tego nie wiemy bez badania i zdjęcia - można i trzeba ratować
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk