Leczenie kanałowe jedynki a jej bolesność

witam miałam ostatnio leczenie kanałowe jedynki, która mnie bolała samoistnie i przy zagryzaniu. dentysta zatruł mi zęba zrobił zdjęcie a za 2dni znów zatruł zęba i zrobił zdjęcie, ale już bez znieczulenia za 7dni założył gutaperkę bez znieczulenia i po 24h założył plombę.Kiedyś leczono mi 6tkę kanałowo, ale raz zatruto mi zęba i po dwóch tygodniach założono mi gutaperkę i plombę od razu.mam wrażenie ze mam czasami czucie w tej 1ce kanałowej.Które leczenie było prawidłowe?

Bez znajomości stanu wyjściowego, zdjęcia RTG oraz "lekarstw" użytych przez Pani stomatologa nie mogę powiedzieć, czy leczenie było prawidłowe czy nie. Nie podaje Pani żadnych aktualnych dolegliwości - wnioskuję, że leczenie jednak przyniosło zamierzony efekt.

Lek. dent. Agata Duda

Czy było wykonane kontrolne zdjęcie po wypełnieniu kanałów?, Żaden z dwóch opisanych przypadków nie jest obecnie prawidłowy - nie stosuje się środków dewitalizujących - to historia stomatologii - obecnie leczy się kanałowo każdego zęba na jednej wizycie - proszę znaleźć lekarza zajmującego się endodoncją i skonsultować z nim prawidłowość przeprowadzonego leczenia - aby odpowiedzieć na zadane pytanie poza opisem jest konieczne rtg
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk