Bóle ósemki a wskazania do leczenia

Mam osemke z wypełnieniem czarny zab byl plombowany jakieś 15 lat temu ósemka od czasu do czasu bola mnie i na ciepło zaczęła reagować i na dotyk dziś byłam u dentysty i stwierdził że zab jest w środku pusty czy opłaca się leczyć ósemki jest to dolna i nie mam żadnego trzonowca z tej strony. Czy jest sens leczyć ta osemke i co to oznacza że jest pusty czy oznacza leczenie kanałowe czy wystarczy tylko zwykła plomba

Jeżeli nie ma radiologicznych zmian dotyczących tego zęba i jest on relatywnie w dobrej kondycji warto w niego zainwestować. W żuchwie każdy ząb jest bardzo cenny z uwagi na większe możliwości ewentualnego protezowania; tym bardziej, że nie ma Pani po tej stronie trzonowców.