Czy zęby mądrości się leczy?

Czy ósemki się leczy czy wyrywa ma osemke wyszla mi z próchnica i była plombowana jakieś 16 lat temu ostatnio zaczęła boleć i bo wzmozyl sie po uderzeń w ta stronę była u stomatologa i powiedział że nie ma sensu usuwać zeba zab jest w środku pusty ból ostatnio się nasilił reaguje na ciepło i jak kładę się spać to boli i przy schylaniu oraz uczucie rozrywanai zeba na pół czy wytarczy nowa plomba czy lepiej usnąć? Po tej stronie jest to moj jedyny ząb?

Zęby 8 traktuje się tak jak każdy inny ząb. Jeżeli jest przydatny i w stanie rokującym pozytywnie warto ząb leczyć. Jeżeli nie ma szans na wyrżnięcie, jest mocno okaleczony przez próchnicę i stanowi źródło ciągłych kłopotów należy taki ząb usunąć.